17 квітня 1918 року був підписаний Декрет Ради Народних Комісарів «Про організацію державних заходів боротьбі з вогнем». Саме цим документом керувалися органи пожежної охорони як Радянського Союзу, так і новостворена у 1991 році протипожежна служба України. Цим декретом передбачалися радикальні заходи по боротьбі з вогнем: розробка єдиних пожежних норм і правил, створення апарату державного пожежного нагляду, впровадження науки у пожежну справу, будівництво вогнестійких споруд, підготовка висококваліфікованих кадрів.
У січні 2003 року органи і підрозділи Державної пожежної охорони були переведені у склад МНС України. Тому, 27 серпня 2004 року Указом Президента України святкування Дня працівника пожежної охорони та Дня рятівника було відмінено, у зв’язку з встановленням професійного свята Дня працівників цивільного захисту, яке відзначалося щорічно у вересні з 2004 до 2007 року.
А з 12 вересня 2008 року Президент України своїм указом відмінив День працівників цивільного захисту, натомість встановивши День рятівника, котрий відзначався щорічно 17 вересня.
Після постійних реорганізацій, врешті-решт, у листопаді 2013 року Указом Президента України рятувальникам повернули День працівників пожежної охорони, котрий історично відзначався 17 квітня.
Тож, 17 квітня, в актовому залі Подільського районного управління Головного управління ДСНС України у місті Києві відбулися урочисті заходи з нагоди Дня пожежної охорони. З привітальним словом до колективу звернувся начальник Подільського районного управління Головного управління ДСНС України у м. Києві полковник цивільного захисту Геннадій Кириленко. «Пожежна охорона пройшла значні етапи становлення і, не дивлячись на постійні зміни в різні періоди, завжди виконувала свою основну функцію по захисту від пожеж жителів столиці та їх майна, а також надбання Держави. Саме тому, в усі часи мешканці Києва з повагою ставилися до професії пожежного».
Особливу повагу Геннадій Кириленко приділив ветеранам пожежної охорони, які віддали багато років свого життя цій воістину героїчній професії. Своєю службою та проявом професіоналізму у пожежній справі, вони стали прикладом справжнього героїзму та відданості професії вогнеборця.
Вшанували пам'ять присутні й загиблих колег, котрі загинули при виконанні своїх функціональних обов’язків. 10 пожежних пожертвували своїм життям заради спасіння інших. Згадали і тих 346 пожежних, які брали активну участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Нині Київський гарнізон налічує 2614 осіб, з яких 2387 – чоловіки. Порятунок людей, гасіння пожеж, ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій – повсякденна робота для справжніх, мужніх, витривалих та надзвичайно людяних чоловіків.
У зв’язку з цим, за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня пожежної охорони наказами ГУ ДСНС України у м. Києві, особовий склад Подільського району Київського гарнізону був нагороджений почесними відзнаками, грамотами, подяками та цінними подарунками.